I-deja.lv

dejas, kas rodas no idejas | idejas, kas rodas no dejas

i-deju nometne

                    .

.

.

Palaižu galvu brīvdienās!
Aktīvi atpūšos, lai iedvesmotos vasarai!
Vairoju dejisku, rotaļīgu brīvību!
Iedzīvinu dzīves prieku!
Dejoju, dejoju, dejoju!
(:

.

I-DEJU izbraukuma nometne Apšuciemā,
~60km no Rīgas, ~150m no jūras

.

[24.-27.maijā]

.

Deja:
laikmetīgā deja – vismaz 8 stundas 3 dienās

.

VidesDeja:
dejotāju ķermeņu saspēle ar vidi,
kas ir gan partneris, gan platforma,
kur dzīvo kustība, neredzamās pasaules sargātāja

.
Mandalu tēma:
centrs un perifērija, radīšana un ļaušana izgaist, uzmanības koncentrācija un atslābinātība vienlaikus, rituāli

.
Somatika:
sevis pieredzēšana, auguma apzināšanās, līdzsvarošanās- Stihiju deja, BodyWork,

Autentiskā kustība, sapņu analīze, ieklausīšanās iekšienē

.

.

Reģistrēšanās
Inese | info[at]i-deja.lv | 29137826

.

Ar I-DEJAS MĀJAS jebkuras nodarbības aktīvu abonementu- 10%atlaide* (sk.zemāk)!

.

REĢISTRĒŠANĀS ANKETA

.

.

I-DEJU NOMETNES aptuvenais RITMS

*

08:00~11:00 …se, sv: Mandalas

09:00-10:00 Brokastis                                             ceturtdien iebraukšana+reģistrēšanās:
10:00-11:00 Rīta laiks sev                                            19:00-20:00
11:00~12:30 Deja/somatika
12:30-14:00 Darbnīca
14:00-15:00 Pusdienas
15:00-16:00 Brīvais laiks vai Darbnīca                        svētdien atvadas+braukšana mājup:
16:00-18:00 Darbnīca                                                no 16:00
18:00-19:00 Vakariņas
19:00-21:00 Deja/Darbnīca
~21:50 Saulriets
Vakarēšana

.

Jau pirms i-deju nometnes būsiet aicināti izvēlēties savu plūsmu-
A) DEJA – vairāk Laikmetīgās dejas, bet bez pašizziņas nepaliksiet,

vai

B) SOMATIKA – vairāk somatiskas pašizziņas, bet bez dejas nepaliksiet!

.

Savukārt, darbnīcas- visiem kopā: vides deja, mandalu aktivitātes vai kas ķermeniski dejisks no somatikas- Autentiskā kustībaStihiju deja

.

…. vismaz 7 radoši kustīgas stundas dienā!:) ….

.

.

.

.

LAIKMETĪGĀ  DEJA

.
Laikmetīgajā dejā, ko pasniedz Lilija Lipora, tika meklēta vairāk brīvības ķermenī, dejā un dzīves uzskatos. Laikmetīgā deja ir ‘draudzīga’ jeb piemērota ikvienam dejotājam un dejot gribētājam. Tā turpina meklēt, eksperimentēt un pētīt ķermeni, kustību, deju, skaņu, gaismu un skatītāju. Tā attīsta spēju būt dabīgam, sajūtīgam, veidot savu kustību- plastikas partitūru ar un bez mūzikas.

Plašāk par Laikmetīgo deju

.

VIDES DEJA
Dejotāju ķermeņu saspēle ar vidi. Vide kā telpa, kā objekts, kā personāžs notikumu gaitā. Vide- partneris, LilijaLiporakompozīcijas elements, pamatplatforma, kur dzīvo kustība. Neredzamās pasaules sargātāja.
Kā būvēt improvizācijas performanci, lai tā kļūtu par mazu dejas izrādi VIDĒ? Veltīsim uzmanību kompozīcijai. Meklēsim iedvesmu detaļās, ritmā, formā, skaņā un partneru kustībās. Fiksēsim deju ar skatienu, sajūtu, atmiņu, kopēšanu un atkārtošanu.
Ar šo darbnīcu Lilija arī iesilda domas un ķermeņus iespējai kā aktīvajam dalībniekam piedalīties Laikmetīgās dejas un mākslas festivālā ‘VIDES DEJA’ augustā.

.
Pasniedz Lilija Lipora, diplomēta horeogrāfe, aizraujas dzīvē ar laikmetīgo deju, režiju, aktiertehniku mūsdienu teātrī, spontanitāti un improvizāciju. Piedalījusies dažādās laikmetīgās dejas, džeza dejas, leļļu un objekta teātra meistarklasēs ārzemēs un Latvijā. Attīsta laikmetīgās dejas un dejas teātra žanru Latvijā. Vairāku dejas izrāžu un izrāžu horeogrāfe. Laimmetīgās dejas un mākslas festivāla “VIDES DEJA” organizatore un idejas autore. Strādājusi dažādos projektos, uzvedumos un izrādēs ar bērniem, jauniešiem, aktieriem un dejotājiem Latvijā un Eiropā

.

.

.

.

SOMATIKA
auguma apzināšanās, līdzsvarošanās, sevis pieredzēšana, apkārtnes sajušana un savas dziļās saistības ar apkārtesošo vidi apjaušana. I-deju nometnē to darīsim amplitūdā no aktīvām un dejiskām kustībām līdz gandrīz nekustībām, bet viennozīmīgi vēršot uzmanību uz auguma apzināšanos visās tā pamatizpausmēs (ķermenis+jūtas+prāts) – caur terapeitisko stihiju deju un autentisko kustību.Inese Locmele (ex Upe) 

Plašāk par somatikas būtību

.

Pasniedz Inese Ločmele, sertificēta auguma psihoterapeite; pārstāv franču psihoterapijas virzienu “psiho-organiskā analīze” (psihes-ķermeņa analīze) un Grinberg ķermeņa terapijas metodi.
Pasniedz somatiku praktiskajos pašizziņas semināros par ķermeņa/prāta integrāciju, radošumu, iekšējo brīvību, improvizāciju un noteikti- pašizziņu I-DEJAS MĀJĀ, Latvijā un ārpus tās robežām.
Dejas un personības kultūras centra “I-DEJAS MĀJA” radītāja, saimniece un pasniedzēja.
Kopš 2001.gada regulāri padziļina zināšanas un pieredzi, piedaloties meistarklasēs un festivālos visā Eiropā.
Plašāk par Ineses pieredzi

.

.

.

MANDALAS

ir šī gada I-DEJU nometnes tēma. Mandalu radām, apceram caur to un ļaujam tai aiziet iznīcībā, pieņemot šīs planētas likumu, ka viss rodas, attīstās, kulminējas un aiziet nebūtībā, lai no turienes rastos atkal kas jauns

.

MANDALU RADĪŠANA

Vārds mandala tulkojumā nozīmē ‘aplis’. Mandalas radīšana sākas, uzzīmējot apli. Mandalas radījusi cilvēku nepārvaramā vēlme iepazīt savu iekšējo būtību, pielīdzināt to ķermeniski iepazītai realitātei un atmodināt sevī saskaņu ar Visumu. Iedomājies, ka stāvi liedagā un lēnām griezies ap savu asi. Ja ar kociņu pieskaries smiltīm, ap Tevi smiltīs izveidosies aplis. Ievēro, kā uzzīmēts aplis sadala šķietami tukšo laukumu ap Tevi pretstatu pāros- Daārpuse/iekšpuse, šeit/tur, tuvu/tālu.

Izveidotais aplis iekustina pretstatu atdalīšanos. Izveidojot apli, vienmēr tiek radīta noteikta kārtība. Aplis izveido modeļus, kurus prāts spēj uztvert un saprast. Ikreiz, kad uzzīmējam apli vai radām mandalu, mēs ieaicinām savā dzīvē mazliet vairāk harmonijas.

Pasniedz Daina Liepiņa

Daina par sevi: “Esmu jogas pasniedzēja ikdienā. Ar mandalu radīšanu iepazinos pirms 10.gadiem. Vienmēr ir patikušas darbošanās ar krāsām. Izmantoju dažādu tehniku mandalu radīšanā- ar tintes pildspalvām, ar zīmuļkrāsām, beru mandalas no krāsainām smiltīm. Mandalas ir mans vaļas prieks, terapija un dziedināšana. Darbojos intuitīvi, mācos ļauties un nevērtēt, būt patiesai, tādai, kāda esmu tieši tajā brīdī”

.

MANDALU DEJA

process tikai sievietēm. Tā ir meditācija kustībā, caur kuru savienojas mūsu iekšējā pasaule ar ķermeni. Caur kustību mandalu dejā tiek savienota labā un kreisā ķermeņa daļa, lai iegūtu līdzsvaru. Caur dziļu elpošanu, elpas sajušanu sevī un intīmo muskuļu izmantošanu, deja savieno ar Zemes enerģiju, sajūtot tās spēku, zināšanas, mīlestību un atbalstu. Šāda veida elpa aktivizē imūno sistēmu, stimulē asins cirkulāciju un palīdz atjaunoties.
Caur katru kustību mandalu dejā notiek bloķēto enerģiju apzināta atbrīvošana, gan fiziski, gan emocionāli. Tas ir dziedinošs process dvēselei un ķermenim. Deja tiek veidota saskaņā ar sakrālās ģeometrijas principiem. Caur astotnieka figūru, spirālēm, viļņiem un apļiem enerģija tiek apzināti virzīta ķermenī. Tā ir skaista ķermeņa deja, kur savienojot un mainot kustības, notiek dziedinošs process

Pasniedz Jana Briede

Jana aizrāvusies ar kustību un deju jau no mazotnes. Vairāk kā 10 gadu pieredze Kundalini jogas praksē kā pasniedzējai (Starptautiskais Kundalini jogas apmācību programma) un citu jogu praktizēšanā ir aizvedusi dziļākos sevis izziņas un sajūtu meklējumos. Tā nonākusi pie Mandalu dejas, kuru apguvusi pie burvīgas pasniedzējas Maijas (Maya Mandala). Organizējusi un piedalījusies dažādos pasākumos un nometnēs, kas notikuši gan Latvijā, gan ārzemēs

.

.

.

.

BŪTISKĀ INFORMĀCIJA

.

VIETA
Apšuciema skolas (bibliotēkas) ēka, Engures pagasts, Kurzemes puse
~150m no jūras krasta | ~65km no Rīgas
Tikšana ar auto: Apšuciema karte | kad nāks tuvāk, sazināsimies, kuram ir brīvas vietas mašīnā un kurš tās gatavs aizņemt
Tikšana ar sabiedrisko transportu: autobusu saraksts

.

REĢISTRĒŠANĀS – REĢISTRĒŠANĀS ANKETA
Reģistrējoties un apmaksājot reģistrācijas 60€ avansu:
līdz 20.martam: 68€*

līdz 20.aprīlim: 85€*
līdz 20.maijam: 100€*
Blakus dalības maksai klāt nāk 60€ par nakšņošanu un 4x garrdu vegānisku ēdināšanu (menu)

Reģistrēšanās avanss 60€ dod garantiju dalībai nometnē + ir daļa no dalības maksas;

tiek atgriezts pilnībā (60€), ja atsakāt savu dalību līdz 20.aprīlim,

tiek atgriezti 50% (30€), ja atsakāt savu dalību līdz 5.maijam,

ja atsakāt dalību vēlāk, reģistrācijas avanss netiek atgriezts

Atbraucot uz konkrētu nodarbību, vienas nodarbības maksa: 10€ (pieteikšanās, rakstot uz i-deja@i-deja.lv)

.

* !!! ar I-DEJAS MĀJAS jebkuras nodarbības aktīvu abonementu- 10% atlaide !!!

.

NAKŠŅOŠANA
Nometnes mājā- Apšuciema skolā- savā gultā (~10 gultas vienā telpā).
Mājīgumam silti iesakāms paņemt savu personīgo gultasveļu.
Iespējams nakšņot arī pavisam netālu viesnīcā Villā Anna vai blakus festivāla mājai savā teltī