I-deja.lv

dejas, kas rodas no idejas | idejas, kas rodas no dejas

Dejas dienas atvērtās klases

29.aprīlī ’12

15:00-16:30 | Kompozīcija improvizācijā

Prāta un auguma brīvība, plastiskas un radošas kustības individuāli un grupā, veidojot kompozicionālu sadarbību telpā ik mirkli. Sevis izjūta, grupas izjūta, sevis izjūta grupā un kopīgas mirkļa mākslas radīšana. Auguma apzināšanās un radošās spontanitātes attīstīšana kā improvizācijas pamatakmens, un noteikti- daudzi personīgie atklājumi. 

Lai piedalītos darbnīcā, nepieciešama tik vēlme piedalīties un kustēties. Nav jābūt dejotājam- plastika nāks pati par sevi. Nav jābūt māksliniekam- kompozīcija raisīsies starp mums pati. Viss, kas nepieciešams- ērtas drēbes ērtām kustībām un- gatavība spēlēties, iztēloties un apzināties mirkli.

Kompozīcijas klase Dejas Dienā silti iesakāma kā turpinājums iepriekšējai- kontaktimprovizācijai

 

Par pasniedzēju

Inese Upeniece, I-DEJAS MĀJAS dibinātāja un saimniece. Bagātinājusi savu pieredzi improvizācijā kopš 2001.gada, regulāri piedaloties meistarklasēs visā Eiropā. Vairākkārt pasniegusi kompozīciju un improvizāciju Latvijas deju pasniedzējiem, kā arī teātra sporta pārstāvjiem. 2004.-2010.gadu laikā radījusi performances, balstoties tieši uz spontānās kompozīcijas pieejām. 2011.gada pirmo pusgadu pavadījusi Somijā, intensīvi ikdienā apgūstot deju (t.sk., ļoti daudz improvizācijas) un somatiku Austrumsomijas sporta institūta Dejas un somatikas pedagoģijas departamentā; īpaši piemināma 2 nedēļu meistarklase „Moving Minds” pie Malcolm Manning un Pia Lindy, kuras elementi iedvesmos arī šo klasi

 

atpakaļ uz Dejas dienas aprakstu un nodarbību grafiku