I-deja.lv

dejas, kas rodas no idejas | idejas, kas rodas no dejas

Radošās 5dienas!

Radoši piepildīts solis pirms nedēļas nogales iestāšanās!
Ik piektdienu kaut kas cits!

.

___________________________________________

.

Laiks
piektdienās, ~18:00

Vieta
dejas un personības kultūras centrs I-DEJAS MĀJA,

Lāčplēša ielā 60, 2.stāvā | karte

Dalībnieki
Jebkurš cilvēks, kurš vēlas raisīt sevī radošu brīvību caur kustību,
pašizziņu, improvizāciju un i-dejiskot savas piektdienas

Līdzi
ērts apģērbs, nodarbības notiek bez apaviem
Dalība
dalība vienā nodarbībā: 7-15€

Reģistrēšanās

pie katra atsevišķā pasniedzēja

.

___________________________________________

.

Kas tas ir?

Katru piektdienu nāc un iesaisties citā radošā nodarbībā!

Līdzības starp tām = kustība un pašizziņa.

Atšķirības: dažādi pasniedzēji, dažādas pieejas, pieredzes un skatpunkti, kā arī- pieteikšanās- pie katra atsevišķā pasniedzēja

.

TĀDS KĀ KALENDĀRS:

Marts:

17.03, 18:00-20:00 – Class of contact improvisation resourced by Body Mind Centering

24.03, 18:00-21:00 – Stihiju deja. Personīgie rituāli

Aprīlis:

07.04, 18:00-22:00 – Jorge Crecis viesmeistarklase

21.04, 18:00-20:00 – Brazīļu vakars

28.04, 18:30-20:30 – INTRO dejasIMPRO

Maijs:

05.05, 18:00-20:00 – Class of contact improvisation resourced by Body Mind Centering

12.05, 18:30-20:30 – INTRO dejasIMPRO

19.05, 19:00~20:00 – pirmizrāde bērniem “PUTNI

26.05, 18:30-20:30 – INTRO dejasIMPRO

Jūnijs:

02.06, 18:00-20:00 – Class of contact improvisation resourced by Body Mind Centering

09.06, 18:00-21:00 – Stihiju deja. Personīgie rituāli

.

.

STIHIJU DEJA

ir aktīvā meditācija ar dabas stihijām- zemi, uguni, ūdeni un gaisu, savienojot pieredzi ar integrējošo ēteri. Tā ir mūsdienīga, transformējoša kustību meditācijas prakse, kas modina un atbrīvo cilvēkā viņa dabas doto pirmatnējo enerģiju, dodot iespēju to līdzsvarot. Citi izsakās vienkāršāk- tā esot labākā izdejošanās ever!;)

Pasniedz
Inese Ločmele, sertificēta franču psihoterapijas virziena ‘psiho-organiskā analīze’ terapeite (šī pieeja pārstāv psihes un ķermeņa vienotības un mijiedarbes principu), MA psych. Pirms Stihiju dejas pasniegusi 5 ritmu deju (kopš 2007), pēc kā iemīlējusi Stihiju dejas pieeju (kopš 2009) un to arī izkopj un ar prieku pasniedz

.

dalība: 10€, piesakoties+apmaksājot dalību vismaz 2 dienas pirms notikuma | 15€- ja vēlāk

Reģistrēšanās: somatika[at]i-deja.lv

Lasiet plašāk te un tiekamies 9.jūnijā, 18:00-21:00!

.

.

 

CLASS OF CONTACT IMPROVISATION RESOURCED BY BODY-MIND-CENTERING

viesmeistarklase angļu valodā, viespasniedzēja: Eva Klimackova (Fr/Sk) :

Body Mind Centering
inspires and resource my approach to the contact improvisation. In a very playful and sensorial way I am looking for a soft and fluid quality of movement. During the class I propose to explore divers materials: qualities of touch; possibilities of body-coordination; inside and outside focus, space and support; divers dynamics and musicality of movement… I suggest for each lesson one simple or two opposite principles (weight, alignment, rolling, centre, spiral, falling…) and I guide people in their own research and discovering solutions, encouraging the instincts and the pleasure of dancing.

Viespasniedzēja Eva Klimackovska: choreographer, dancer and teacher born in Slovakia, she studied at the Academy of performing Arts in Bratislava and Body Mind Centering in Paris. She participated in divers projects, in collaboration with other dancers, musicians, visual artists, actors and choreographers in Slovakia, Czech republic, France and Belgium.
Since 2001 she has been based in Paris, where she created the Company E7KA in 2007, and her various performances have since been performed in France, Slovakia, Czech Republic, Belgium, Germany, Slovenia, Latvia and Hong Kong. She gives classes and workshops in many countries of Europe and Asia

dalība: 12€. Piesakoties vismaz nedēļu pirms,
kā arī studentiem un profesionāliem dejotājiem- 10€

reģistrēšanās: cie.e7ka[at]gmail.com

tiekamies 5.maijā un 2.jūnijā, 18:00-20:00!

.

.

INTRO dejasIMPRO

Dejas un kustību improvizācija ir izvēļu veikšana noteiktā laikā un vietā telpā.
INTRO dejasIMRPO piedāvās kā ievadu šajā dejas veidā, tā arī ieskatu, kā strādā ar dejas improvizāciju patlaban Eiropā. Izmantoti tiks uzdevumi un paņēmieni no Samuli Lehasaari (Somija), Krisa Leuenbergera, Malkolma Manninga (Lielbritānija/ Dānija), Pavles Heidlera (Slovākija/Zviedrija) un citu pasniedzēju meklējumiem dejas brīvībā.

Nodarbības paredzētas cilvēkiem, kuri vēlas izdejoties, vairojot spēlīgumu un vieglumu savā dzīvē. Iepriekšējai dejas un improvizācijas pieredzei nav nozīmes! Nodarbība ievadīs kustību un atbrīvotības noskaņā un strukturāli izvadīs līdz pat beigām.
28.aprīļa nodarbība būs balstīta Somu dejotāja un psihoterapeita Samuli Lehesaari radītā improvizācijas musturī “Spēļlaukums”.

Sāksim un beigsim kopā. Nelietosim vārdus. Mēs spēlēsimies, radīsim, ālēsimies, izaicināsim sevi un citus, dosimies no zināmā pie nezināmā un atpakaļ.
Vienā telpā būs dažādas pasaules, tajās pēc izvēles varēs ieiet un iziet. Pasaulēs jāievēro noteikumi, kas paredz dažādu pakāpju brīvību un saskarsmes iespējas. Pasaules atdalīs līnijas uz grīdas un neredzamas sienas, piedāvājot dažādas pieredžu kvalitātes. Arī došanās no vienas pasaules uz citu būs īsts piedzīvojums, ar neierobežotu izvēļu veikšanu.

12.maija un 26.maija dejas improvizācijas nodarbībās būs iespēja paplašināt kustību valodu un likt to lietā neiestudētās dejās. Tam visam seko prieks un vieglums. Tas ir arī būtiskais par šīm abām nodarbībām.

INTRO dejas IMPRO saturu iedevsmojušas somu horeogrāfes Pia Lindy pieeja kustīgam ķermenim un Skinner Releasing Technique. Būs arī:

Balss pielietojums kustību improvizācijā. Šveiciešu horeogrāfa Krisa Leuenbergera uzdevumu sērija “Šamaņa elpa.”

Tīra apziņas virzība kā kompozīcijas veidotājs. Britu izcelsmes Kopehhāgenā dzīvojoša somatikas pasniedzēja Malkolma Manninga doktora disertācijas meklējumi, kā strādāt dejā kvantu fizikas laikā.
Nedarīšana kā pieeja priekšnesuma veidošanā. Pavles Heidlera (Slovākija/Zviedrija) “Mēness prakse”

Pasniedz

Madara Garklāva ir jogas un somatikas kustību pasniedzēja. Madaras izpratne par dejas pedagoğiju nostiprinājusies Somijā, mācoties un pasniedzot Austrumsomijas Sporta institūtā Dejas un somatikaa izglītības programmā. Periodiski Madara piedalās mākslas projektos kā radītāja un kustonis (mover)

.

dalība: 5€, ja piesakaties vismaz 4 dienas pirms notikuma | 9€- ja vēlāk

reģistrēšanās: madara[at]garklavs.lv

tiekamies 28.aprīlī, 12.maijā un 26.maijā, 18:30-20:30!

.

.

 

IZRĀDES

Izrāde-lekcija bērniem “PUTNI

Seši stāsti par cilvēka satikšanos ar putniem un ne tikai… Kā balodis būvē ligzdu? Cik plats ir vanaga spārnu atvērums? Kurš putns iemainīja zelta spalvas pret skaistāko balsi pasaulē? No kura lidoņa nobijās putnu draugs Edgars? To visu un pat vēl vairāk jūs uzzināsiet un pieredzēsiet izrādē-lekcijā bērniem „Putni”.

Izrādes radošā komanda iedvesmu dramaturģijai smēlusies latviešu tautas pasakās un kopā ar izglītojošo informāciju radījusi emocionāli ekspresīvu, asprātīgu stāstu par to, kā cilvēks dažādos vecuma posmos no jauna iepazīst brīnumaino putnu pasauli. Kā saka izrādes galvenais varonis: “Darbi nekur nepazudīs, bet putni… tie gan var aizlaisties vienā acumirklī, tāpēc nepalaidīsim garām iespēju ar tiem sasveicināties.”

Autori: Edgars Lipors, Lilija Lipora, Edgars Niklasons, Goran Gora

Māksliniece: Guna Stikāne

Gaismu mākslinieks: Egils Kupčs

Ornitologs: Visvaldis Putniņš

Vecuma ierobežojums: 6+

Biļetes iepriekšpārdošanā: www.bezrindas.lv

Pateicība Rīgas domei un Valsts Kultūrkapitāla fondam par atbalstu izrādes tapšanā!

tiekamies pirmizrādē 19.maijā, 19:00!

Papildizrāde 28.maijā

Plašāk lasiet te!

.

.

Izrāde ģimenēm “Eksperiments ar apskāvienu” ir horeogrāfes Katrīnas Albužes interaktīva dejas izrāde bērniem, balstīta uz kustību un pieskārienu. Stāsta vadmotīvs ir atrast īsto apkampienu un, lai to izdarītu, ir jāizmēģina daudz dažādi apkampiena veidi. Izrāde attīstītu bērnu asociatīvo domāšanu, aicinot viņus izrādes procesā iesaistīties.

Izrādes mākslinieku komanda:

režisore Antra Austriņa – Seņkāne,

horeogrāfi Alise Putniņa, Modris Opelts un Katrīna Albuže,

tērpu māksliniece Anete Agate Krišjānova

Pateicība Rīgas domei un Valsts Kultūrkapitāla fondam par atbalstu izrādes tapšanā!

tiekamies 13.maijā, 18:30!

Plašāk lasiet te!

.

.

JORGE CRECIS VIESMEISTARKLASE

Apvienojot spontanitāti, koncentrēšanos būt “šeit un tagad”, kā arī sportisku sacensību garu, 4h treniņprogrammas OWL dalībnieki sasniedz stāvokli, kas saistīts ar maksimālu emocionālo un fizisko atdevi.
Dalībnieks tiek trenēts pamanīt, izjust un aktivizēt šo prāta (apzinātības) stāvokli, kas ir pamatā jebkura dzīves izaicinājuma pārvarēšanai, kā arī iemācīties to iekļaut arī savā ikdienā.
To dēvē par “mākslu, kas pieprasa cilvēka simtprocentīgu klātbūtni” – gan atrodoties uz skatuves, gan ikdienā.
OWL treniņprogrammas mērķis ir piedāvāt jaunus instrumentus ne tikai pašsajūtas, bet arī produktivitātes uzlabošanai, emocionālā līdzsvara atjaunošanai, kā arī iespēju pasargāt sevi vai novērst stresa radītās problēmas: emocionālo izsīkumu, izdegšanas sindromu, depresiju utml.
Viespasniedzējs Jorge Crecis ir dejotājs, horeogrāfs, režisors un pasniedzējs. Ieguvis bakalaura un maģistra grādu Madrides Karaliskajā Konservatorijā Sporta zinātnēs un Laikmetīgajā dejā. Kā profesionāls dejotājs strādājis kopā ar dažādām deju kompānijām visā Eiropā, ieskaitot Compagnie Thor (Beļģija) un CandoCo (Lielbritānija)

Dalība: 70€

Reģistrēšanās: k.freiberga[at]gmail.com

Lasiet plašāk te un tikāmies 7.aprīlī’17, 18:00-22:00!

.

.

BRAZĪĻU VAKARI

priekšnesumu ciklā Mojuba Capoeira Rīga acina labi pavadīt piekdienas vakaru Brazīlijas noskaņās. Katrā
vakarā tiek rādīts priekšnesums 10-20minūšu garumā, attēlojot capoeiras izcelšanos, tās attīstību un transformāciju mūsdienās. Pēc priekšnesuma paredzēta capoeiras vai citas dejas degustācija, samba de roda un dejas līdz pasākuma beigām

Reģistrēšanās: capoeira[at]i-deja.lv

tiekamies rudenī!